ناگفته های فرشاد رمضانی

ناگفته های فرشاد رمضانی در پادکست داستان راک ایران قسمت دوم

استاد فرشاد رمضانی

فرشاد رمضانی متولد 1345 تهران

او موسیقی را از سالگی آغاز کرد ، دوران جوانی او مصادف بود با دوران جنگ ایران و عراق، به جبهه رفت اما ساز را فراموش نکرد.

اگر بگویم که پس از انقلاب اولین کسی بود که گیتار باس را برروی استیج برد، گزاف نگفته ام. با او به گفتگو نشستم و داستان راک ایران را از نگاه و زبان او بشنوید.

1- آیا فرقی بین راک قبل از انقلاب و بعد از انقلاب وجود دارد؟

2- شما از کجا تصمیم گرفتید موسیقی “راک” را ادامه دهید؟

3-با اينكه نگاه مردم و مسئولين به موسيقي راك نسبت به دورهاي قبل تغيير كرده اما باز ساليانه شاهد لغو كنسرتهاي زيادي هستيم كه بيشترين سهم مربوط به كنسرتهاي راك هست به نظر شما مشكل كجاست؟

4- عده ای موسیقی” راک” را به شیطان پرستی نسبت می دهند این نگاه از کجا سرچشمه گرفته؟

5-شما بدون شک از نوازندگان تراز اول گیتار بیس ایران هستید همچنین سابقه خوانندگی هم در رزومه شما دیده می شه ، خودتان را بیشتر خواننده میدانید یا نوازنده؟

6- از خودتان و این چهل سال اخیر بگین و از مشکلات و سختی های این سالها؟

7- نظرتون در مورد مدیر برنامه چی هست آیا برای یک هنرمند وجود چنین شخصیت و سمتی را ضروری می دانید برای پیشرفت کار؟ یا تاثیر چندانی ندارد؟

8- نظرتون در مورد این اتفاقات اخیر در خصوص برگزاری کنسرت چی هست که کلمه “soldout”را زیاد استفاده میکنند و با افتخار میگن رکورد زدیم و سولد اوت کردیم! چه افتخاری تو این موضوع هست؟

9- برنامه گزارهای کنونی را تا چه حد در معرفی هنرمندها با اهمیت میدونید آیا رسالتی که بعهده شون هست را انجام می دهند یا کاستی ها و یا گاها سوداگری و سوء استفاده از هنرمند اتفاق میفته؟

10- در جایی گفته بودید با کنسرت مجانی از خودشون “سلطان راک “ساخته اند. بیشتر توضیح بدید این کار خود هنرمند هست یا مدیر برنامه و یا احتمالا برنامه گزار؟

11- بعضی از هنرمندان با به دست گرفتن یک گیتار به خودشون عنوان “راک من” می دهند یک تعریف درست از هنرمندی که موسیقی “راک” کار میکند بدید و اصولا چرا بعضی از هنرمندها، در سبک “راک” و “پاپ” در رفت و برگشت هستند؟

12- آینده موسیقی “راک” ایران را با توجه به هنرمندان جوان چگونه میبینید و خلاقیت این جوانان را چطور ارزیابی می کنید؟

13- به هواداران چه پیشنهادی برای حمایت هنرمندان محبوبشان دارید و یا توصیه ای که نگاه درستی به موسیقی “راک” بشه و کمک کنن تا برچسب ناعادلانه ای به موسیقی “راک” چساباندند كنده بشه؟

14- اگر سخنی یا حرفی دارید که پرسیده نشده بفرمايید؟

ناگفته های فرشاد رمضانی

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?