موسیقی فارس _ ملیکا انصاری: با ثبات ویروس کرونا ، بازار برگزاری کنسرت های زنده (لایو)‌ بدون تماشاگر حاضر در صحنه برای جبران تعطیلی کنسرت ها ، به طرق مختلف داغ است و خوانندگان زیادی متناسب با شرایط و‌ توان خود ، تلاش بر جا نماندن از این قافله دارند. چندی پیش اخباری مبنی بر اسپانسری شهرداری تهران برای برگزاری برخی از کنسرت های زنده که در برج میلاد تهران با ارکستر کامل و فیلمبرداری های حرفه ای جهت افزایش کیفیت برنامه برگزار می شد ، پخش شده و اذهان عمومی به سمت جبهه گیری از این اقدامات هدایت شد.

در پی همین اخبار گاه ضد و نقیض دنیای موسیقی ، مجری زن نه چندان معروف صدا و سیما که آخرین حاشیه ی او توهین وی به امیرحسین رستمی در پی صحبت هایش در برنامه ی فرمول یک بود ، در اقدامی عجیب و غیر کارشناسانه در برنامه‌ی یکی از شبکه های فرعی تلویزیون بحث دریافت دستمزد را پیش کشیده و خوانندگان را به عدم شفافیت و صداقت متهم کرد.

محیا اسناوندی که مدت هاست در پی آن است تا با حواشی در فضای مجازی جایگاه خود را ارتقا بخشد ، در برنامه ای که کارش تنها پخش موسیقی آرشیوی مورد قبول ممیزی های صدا و سیما است نه کارشناسی اخبار روز موسیقی ایران ، با اجرایی ضعیف و لحنی نا مناسب شروع به گلایه از دریافت دستمزد توسط خوانندگان کرده و با جمله ی « پول گرفتید نوش جونتون فقط شفاف سازی کنید » سطح پایین آگاهی خود در این باره را برای خبرنگاران موسیقی خاطر نشان کرد . اما حال ویدئوی صحبت های او در حال چرخیدن و دامن زدن به این التهابات و به قول او اعتماد مردم در حال سلب شدن است .

آری ؛ تا زمانی که امثال اسناوندی ها در تلویزیون به رستمی ها بابت زدن حرف مردم توهین میکنند تا شغل خود در صدا و سیما را حفظ کنند و درباره ی مسائلی که نمی دانند اظهار نظر میکنند در آنتنی که مفت رو به رویش ایستاده اند و تمام هدفشان شهرت به هر قیمتی است ، باید هم اعتماد مردم را تکه تکه ببینند .

حتی اگر خبر هم درست باشد ( که نیست و هزاران لایه ی خبری حرفه ای دارد ) کسی‌ که برای ته مانده های آنتن تلویزیون هر گونه دست و پایی می‌زند و با فن بیانی ضعیف خود را مجری می داند ، لیاقت دفاع از مردم و احقاق حق از هنرمندانی وزین که با سخت ترین شرایط شرافت خود را زیر سوال نبردند مانند روزبه‌ بمانی ها ، را قطع به یقین نخواهد داشت.

نبود برنامه ی رسمی تحلیل اخبار موسیقی و شفاف سازی و گام در جهت افزایش اطلاعات مردم ، بزرگترین درد رسانه ای است که سهمش از صدا و سیما فقط صدای ساز است و نه سیمای آن .

اگر برنامه ای هم در این رابطه باشد ، آنقدر مجریان و نویسندگان برنامه فاقد تحلیل و علم درست از وقایع و حواشی موسیقی هستند که نبود آن برنامه هزاران بار بهتر از بودن آن هاست ؛ مثل برنامه ی رادیویی که آرش ظلی پور و دنیا خمامی به‌عنوان مجریان آن برنامه به شدت ضعیف عمل کرده و حتی در موردی ، چند آهنگساز معروف را «گاد فادر» خطاب کردند !

مقصر این اتفاقات ریز و درشتی که هر روزه از امثال این مجریان با عناوینی مختلف شاهد هستیم ، شهرت طلبی آن هاست و افسوس که آنقدر برای شهرت تلاش میکنند که جایی برای افزایش علم تحلیل و گسترش دانش تعبیر برایشان باقی نمی ماند.

به راستی که چه کسی باید از این اسناوندی های ارزان قیمت برای مردم شفاف سازی کند ؟ از نحوه ی ورودشان تا حتی پا فشاری هایشان برای استفاده از روابط جهت حضور در برنامه های مختلف درجه یک سینما و موسیقی به عنوان مهمان ویژه… هر چند که امثالهم پس از مدتی ، صدف طاهریان های وجودشان نمایان خواهند شد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?