موسیقی فارس_پریسا حسین پور: «علی قمصری»، موسیقیدان به نام و نوازنده تار، در پستی در حساب شخصی اینستاگرامش خطاب به کسانی که با تعصب بی جا، آن گروه هایی را که به پشتوانه سنت ها دست به خلاقیت و نوآوری می زنند را، زنده به گور می کنند انتقاد کرد.

قمصری با انتقاد از این قشر آن ها را عامل بیماری های روحی و پیری زودرس خلاقان نسل های قبل دانست و همچنین عنوان کرد که خود نیز در موسیقی به دور از هر نردبان دنیوی روی موسیقی کلاسیک ایران، ریتم، تلفیق شعر و موسیقی، فرم های آوازی، هارمونی، جواب آواز به سبکی نو، سازبندی های نامتعارف، مبانی نظری، تحلیل ردیف، تارنوازی نوین و… کار کرده و رنج کشیده این مسیر است و هیج احترامی برای این قشر ناسپاس قائل نیست. چون بسیاری از آنان از سفره زحمت کشان برداشته اند و نمکدان شکسته اند.

وی در ادامه تحجر و تنبلی در زمان های قدیم را عاملی می داند که ما را تبدیل به مهمان نوازهایی برای مکتب فرانسه و موسیو لومرا می کند. در مکتب خانه ها نشستن و گفتن گوش و تکرار ریشه هر هموطن را می خشکاند.

و در ادامه مجدد خطاب به تخریب گران می گوید به جای خرج سیاست برای تخریب یک جوان، کتاب بخوانید و زحمت بکشید و دلتان دا وسیع کنید و برای مسیر خودتان استراتژی داشته باشید.

متن کامل منتشر شده توسط علی قمصری بدین شرح است: خطاب به زندان بانان سنت: «تعصب و سنت، برای بعضی از ما ایرانیان متاسفانه معنایی چنان یخ زده و دایره ای چنان بسته دارد که در هر دوره ای کسانی که به پشتوانه ی همین سنتها دست به خلاقیت و نوآوری می زنند را زنده به گور می کنیم. من در موسیقی به دور از هر نردبان دنیوی روی موسیقی کلاسیک ایران، ریتم، تلفیق شعر و موسیقی، فرم های آوازی، هارمونی، جواب آواز به سبکی نو ،سازبندی های نامتعارف ،مبانی نظری ،تحلیل ردیف ،تار نوازی نوین و … کار کرده ام و رنج کشیده ام. اولین کسانی که این موضوع را می دانند و بر مختصات کار من تقریبا واقفند همان هایی هستند که دشنام می دهند. من صبر نمی کنم که پیکر کم جانم در پیری مورد تایید و تقدیس همین قشر ناسپاس قرار بگیرد. خدا می داند که همین قشر چقدر باعث بیماری‌های روحی و پیری زودرس خلاقان نسل قبل از ما شده اند. من اصلا احترامی برایشان قائل نیستم. چون بسیاری از آنها از سفره ی ما برداشته اند و نمکدان می شکنند. همین می شود که تحجر و تنبلی، ما را در زمان قدیم تبدیل به مهمان نواز هایی برای مکتب فرانسه و موسیو لومرها می کند. بله، وقتی در مکتب خانه می نشینیم و می گوییم: گوش و تکرار، باید بدانیم که بهترین تاریخ نگارها ،ردیف نویس ها و تئوری نویس های ما برونو نتل هاو ژان دورینگ ها می شوند. چون ریشه ی هر هموطن تلاشگر را می خشکانیم. احساس خطر می کنیم. حسادت می کنیم. سکوت می کنیم و دورخیز تا جایی برای عرض اندام و حمله به او پیدا کنیم. بهانه ای که در اعماق وجودمان می دانیم دروغین است. خلاقان را بکشید و علیل کنید و انقدر به بالش تنبلی و خودشیفتگیتان تکیه دهید که معیار سواد را مانند زمان وزیری، غرب در آکادمی ها و کتابهای آموزشیتان وارد کند.
کتاب بخوانید، زحمت بکشید و دلتان را وسیع کنید و به جای خرج سیاست برای تخریب یک جوان، برای مسیر خودتان استراتژی داشته باشید.
به اندازه ی موهای سرم عکسهایی از زد و بندها در گروه های تلگرامی و دایرکت ها برای حمله به خودم دیده ام. باورش سخت است نه؟ گروه هایی در تلگرام درست شود برای تحریم کنسرت یا حمله به پست های من. نمی دانم چرا ما ایرانیان حتما برای اتحاد باید یک دشمن تعریف کنیم ؟. چرا نمی توانیم اتحاد را برای انجام کاری خیر به رسمیت بشناسیم. به نظر من بسیاری از ما شبیه مرگ بر …. گوها هستیم و خودمان خبر نداریم.
خسته نشدید؟؟؟ کار کنید. من متوقف نمی شوم و فکر نکنید می توانید مرا مانند هنرمندان کوشای نسلهای قبل دیوانه و علیل کنید».

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?