اتمام اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی با نواساز
اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی شب گذشته با اجرای گروه نواساز به کار خود خاتمه داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، گروه موسیقی «نواساز» به سرپرستی علی اصغر عربشاهی و آواز پوریا اخواص در آخرین شب از اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی در تالار رودکی روی صحنه رفت.

این کنسرت با ساز آواز “عشق جانان” با شعری از عطار آغاز شد که پوریا اخواص آن را به همراهی نوازندگان گروه اجرا کرد. در ادامه تصانیف “تو چه دانی” با شعری از مهدی اخوان‌ثالث و “در یاد منی” با شعری از شفیعی کدکنی خوانده شد.

“گل بوستان سرا” سروده هوشنگ ابتهاج یکی دیگر از تصنیف‌های در مایه دشتی بود که توسط این گروه اجرا شد. یکی از نکات برجسته کنسرت آنلاین گروه نواساز، تک‌نوازی‌ها و سولوهایی بود که بین قطعات به‌صورت بداهه اجرا می‌شد.
در قسمت پایانی کنسرت، تصنیف خاطره‌انگیز و قدیمی”آتشی در سینه دارم جاودانی” را اجرا کردند. این تصنیف را تاکنون خوانندگان برجسته‌ای ازجمله قمرالملوک وزیری و همایون شجریان خوانده‌اند.
در کنسرت آنلاین گروه نواساز در تالار رودکی، علی‌اصغر عربشاهی (سرپرست و آهنگساز گروه)، پوریا اخواص (خواننده)، پویان عطایی (سنتور)، بهزاد میرزایی (تنبک) و سهیل کاکاوند (تار) هنرنمایی کردند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از ۱۶ تا ۲۰ مرداد هر شب ساعت ۲۱ با حمایت دفتر موسیقی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی از تلویزیون تعاملی تیوا برای علاقمندان بصورت رایگان قابل مشاهده بود.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?