برگزاری نکوداشت جواد معروفی نوازنده پیانو، آهنگساز و رهبر ارکستر فقید موسیقی

آیین نکوداشت زنده‌یاد «جواد معروفی» نوازنده پیانو، آهنگساز و رهبر ارکستر فقید موسیقی کشورمان روز گذشته با اجرای چند برنامه موسیقایی و قدردانی از «افلیا پرتو» نوازنده پیشکسوت پیانو در تالار وحدت تهران برپا شد. در این مراسم سامان احتشامی، مزدا انصاری، پویان آزاده و ارکستر ملی مهر به اجرای برنامه پرداختند.

سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده‌ی شناخته شده‌ی پیانو- اولین نوازنده‌ای بود که به اجرای قطعاتی چون «خواب های طلایی» و «فانتزی ژیلا» از قطعات استاد معروفی پرداخت. بعد از آن اما، «مزدا انصاری» «سوئیت آوازی کوکو» بر اساس ملودی از جواد معروفی با خوانندگی مسعود یکتا را اجرا کرد. «راپسودی اصفهان» در دستگاه همایون به آهنگسازی جواد معروفی با نوازندگی پیانوی «پویان آزاده» بخش دیگری از برنامه بود که برای حاضران در مراسم اجرا شد.

در ادامه‌ی برنامه از «افلیا پرتو» – نوازنده‌ی پیشکسوت- پیانو تجلیل شد. ارکستر ملی مهر به رهبری ناصر ایزدی، آغازگر بخش دوم برنامه بود و قطعات «بهانه» با شعر سیاوش کسرایی و آهنگ و تنظیم جواد معروفی، «عقرب زلف کجت» با آهنگ و شعر شیدا و تنظیم جواد معروفی به خوانندگی امیر رفعتی و «بگذار امشب پربگشایم» با شعر سیمین بهبهانی و آهنگ و تنظیم جواد معروفی و «دلم را بی خبر می بری» با شعر کاوه، تنظیم جواد معروفی و خوانندگی محمد صرفه‌جو اجرا شد.

2364088 2364099

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account