موسیقی فارس- لی‌لا رضایی:قبل از دريافت مضمون و مفهوم اشعار در آلبوم«شمس جان» اثر عماد توحيدي ، مخاطب خود را درگير جوششي از انتزاعي جاري و ساري مي‌كند.

تجربه نوعي برداشت آزاد از فضاهايي كه هر بار ذهن بيننده را از گذري عبور مي‌دهند و اين خود ربط مستقيمي به غناي فرم و تنوع رفتاري هنرمندي دارد كه مصرّانه در آثارش ايده هاي نمايشي خود را به اثر تحميل مي‌كند.

در نخستين برخورد با آلبوم و مرور عنوان آن در ميابيم كه حكايت اول دفتر اول مثنوي معنوي مولوي دستمايه ساخت اثري با موسيقي عماد توحيدي،آواز داوود آزاد و روايت عبدالجبار كاكايي است.

حكايت «پادشاه و كنيزك» كه بسياري از اهالي ادبيات و عرفان ايراني توجهي ويژه به آن داشته و تفاسير متنوعي از آن ارائه كرده اند. نسخه مورد استفاده در اين آلبوم نسخه قونيه بوده كه از معتبرترين نسخ مثنوي است. اسامي قطعات شمس جان : آتش، خيال، ادب، لقا، شمس، راز، ندا و وصال است كه مخاطب در هر قطعه بخشي از اين حكايت را ميشنود. آهنگساز اثر با تقطيع مناسب حكايت به هشت بخش و كارگرداني صوتي فضا و ملودي پردازي هاي كوتاه و موثر و طراحي خاص نقش راوي،خواننده،نوازندگان و همسرايان ، تجربه شنيداري تازه اي را به مخاطب خويش ارائه مي‌دهد و خوانش گرم عبدالجبار كاكايي و اجراي گيراي داوود آزاد در بستر اثر، تجربه شنيداري تازه و بخاطرسپردني از يكي از بهترين حكايات مثنوي معنوي را ارائه مي‌دهد.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?