موسیقی فارس: اثر مشترک پرویز پرستویی، سالار عقیلی و فاضل جمشیدی به نام «همدم» در قالب پویش «مشاهنر»  منتشر شد.

در پی فعالیت پویش مشارکت هنرمندان در دوران بحران کرونا که به پویش «مُشاهنر» معروف شده است، قطعه ای با نام «همدم» که حاصل همکاری سه هنرمند مطرح می‌باشد منتشر شد. سالار عقیلی، پرویز پرستویی و فاضل جمشیدی در یک همکاری ضرب الاجلی و در طی یک نیمروز قطعه «همدم» را ضبط و منتشر کرده اند. این اثر با دکلمه پرویز پرستویی، آواز سالار عقیلی و فاضل جمشیدی و همچنین تنظیم و میکس و مستر محسن غلامی تهیه شده است.

کاور قطعه «همدم»

در همین راستا محسن غلامی که سابقه همکاری با فاضل جمشیدی را دارد به ایلنا چنین گفته است: در تنظیم این قطعه از سازهای تار و دوتارباس، سه‌تار، سنتور و تنبک، همچنین ارکستر زهی ( سمپل ) استفاده شده است.
محسن غلامی توضیح داد: قطعه «همدم» ابتدا با مقدمه و اورتور ساخته خودم شروع می‌شود و سپس با دکلمه آقای پرویز پرستویی بر روی بیت‌هایی از مولانا، ادامه پیدا می‌کند. 
وی در ادامه گفت: قطعه «همدم» سپس با آواز شور (با صدای سالار عقیلی) که مقدمه‌ای بر تصنیف است، ادامه پیدا می‌کند و پس از آن، تصنیف با صدای فاضل جمشیدی و   آقای پرستویی شروع می‌شود.

غلامی در ارتباط با نحوه تولید قطعه «همدم» در دوران قرنطینه کرونا گفت: در قسمت اوج تصنیف نیز سالار عقیلی به اتفاق پرویز پرستویی و فاضل جمشیدی باهم به صورت سوال و جواب هم‌خوانی می‌کنند. همکاری هنرمندان عزیز همکار که هر کدام این روزها در گوشه‌ای ازین مملکت هستند، باعث شد این قطعه به سرانجام برسد و حال در دسترس مخاطبان قرار گیرد. هنرمندان خوب و خوشنام ازجمله پرویز پرستویی, سالار عقیلی و فاضل جمشیدی در کمتر از یک نیم روز موفق به ضبط و موجب شدند یک یادگاری خوب و ارزشمند را در این روزهای سخت به جا بگذاریم.
محسن غلامی در پایان گفت: امیدوارم تصنیف «همدم» برای همه هنرمندان و هنر دوستان عزیز به یادگار بماند و از شنیدنش لذت ببرند.

نوازندگان قطعه «همدم»؛
مجید طریقی (نوازنده تنبک)
علیرضا احمدی (نوازنده تار و سه تار)
حسین درودگر (نوازنده گیتار)
رویا باقرزاده (نوازنده سنتور و تاربارس و همراهی ارکستر زهی)

«همدم» را از اینجا بشنوید و دانلود کنید؛

video_watermark1587202448785

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?