موسیقی فارس: در دیداری که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد مدیرعامل بنیاد رودکی و معاون فنی اپرای دولتی وین درباره نوسازی تالار وحدت گفت‌و‌گو کردند.

به گزارش موسیقی فارس و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، در این جلسه که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد الکساندر ریگر، معاون سفیر و رییس انجمن فرهنگی اتریش در ایران، مهدی افضلی مدیرعامل بنیاد رودکی و کریستوفر ویدورا، معاون فنی اپرای دولتی وین در خصوص توسعه همکاری‌های هنری بحث و تبادل نظر کردند.
با توجه به ویژگی‌های مشترک تالار وحدت و سالن اپرای وین، تجهیز، بازسازی و نوسازی بخش ماشینری و فنی تالار وحدت و همچنین ارائه مشاوره جهت استانداردسازی تجهیزات نگهداری (سازها و نت‌ها) از نکات مهم این کنفرانس ویدئویی بود.
در این نشست هر دو طرف با اشاره به شرایط ویژه ناشی از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان و محدودیت‌های برگزاری برنامه‌های هنری، در مورد شیوه‌های نوین افزایش تعاملات هنری میان دو کشور مذاکراتی کردند. برگزاری اجراهای مشترک و تشکیل مسترکلاس‌های آموزشی به صورت آنلاین از جمله پیشنهادهای مطرح شده در این نشست بود.
همچنین با توجه به پروتکل‌های بهداشتی مطرح برای بازگشایی تالارهای هنری، دو طرف بر تبادل تجربیات خود در این زمینه تاکید کردند.

لازم به یادآوری است که سال قبل استیج گردان تالار وحدت در پی اجرای نمایش “بینوایان” به شدت آسیب دیده بود و متاسفانه این سالن قدیمی و تاریخی کشورمان را با مشکلاتی مواجه کرده بود. پیشتر نیز با برگزاری مراسمی غیر مرتبط و عجیب صدمات زیادی به این مجموعه گرانبهای فرهنگی وارد آمده بود که خوشبختانه در یکسال گذشته چنین موارد غیرمعقولی تکرار نشده است.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?