موسیقی فارس- صادق هدایت و آلبر کامو سوژه موسیقی چکناواریان شدند.
آهنگساز مطرح و چیره دست ایران ، صادق هدایت و آلبرکامو را سوژه های جدید آهنگسازی خود کرد.
چکناواریان قطعاتی برگرفته از آثار ادبی مانند قطعه «غریبه» از آلبر کامو، سه قطعه از «بوف کور» صادق هدایت و «یولسیز» (اولیس) جیمز جویس ساخته است.
لوریس چکناواریان آهنگساز و رهبر ارکستر درباره فعالیت این روزهای خود به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در این مدت قطعاتی برگرفته از آثار ادبی مانند قطعه «غریبه» از آلبر کامو، سه قطعه از «بوف کور»صادق هدایت و همچنین قطعاتی از «یولسیز» (اولیس) جیمز جویس را ساختم و در حال حاضر مشغول ساخت قطعاتی از مجموعه «خسرو و شیرین» هستم. عاشق ادبیات هستم و به همین دلیل تصمیم گرفتم آثار ادبی را مبنای کارم قرار بدهم.
او ادامه داد: عادت دارم همیشه شب و روز بر روی ساخت موسیقی کار کنم، حتی شده برای ساخت قطعاتی، یک هفته در منزل مانده‌ام و به ساخت قطعات موسیقی مشغول شدم. تنها برای رهبری کنسرت مجبور می‌شوم از منزل بیرون بیایم و معمولاً در مواقع آهنگسازی تا صبح بیدار می‌مانم و قطعاتی را می‌سازم. چکناواریان می‌گوید اگر موزیسین‌ها بتوانند با آموزش‌ آنلاین موسیقی به جوانان بااستعداد و علاقه‌مند کمک کنند، کار جالب و خوبی است و او نیز از این موضوع استقبال می‌کند.

چکناواریان درباره مضرات کرونا به بدنه موسیقی نیز گفت: کرونا به اجرای موسیقی ضربات زیادی وارد کرد. آمدن مردم به کنسرت‌های موسیقی اتفاق خوبی است، اما شیوع این ویروس باعث شد مردم نتوانند به کنسرت بروند و به طبع موزیسین‌ها و خواننده‌ها ضررهای مادی زیادی دیدند. این موضوع در مورد ارکستر نیز صدق می‌کند و رهبران ارکستر در این مدت نتوانستند ارکستر خودشان را ترمیم کنند.
او درباره آموزش آنلاین موسیقی در پایان گفت: به‌شخصه 50 سال است که آموزش آنلاین موسیقی نداده‌ام، اما اگر موزیسین‌ها بتوانند با آموزش‌ آنلاین موسیقی به جوانان بااستعداد و علاقه‌مند کمک کنند، بسیار ایده جالب و خوبی است و من هم از این موضوع استقبال می‌کنم.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?