موسیقی فارس_آیدا دهرونی نژاد: صبح دیروز پیکر استاد هوشنگ ظریف طی مراسمی با حضور خانواده مرحوم ظریف و اهالی فرهنگ و هنر در محل بهشت زهرای تهران(قطعه هنرمندان) تشییع شد.

مراسم تشییع پیکر استاد هوشنگ ظریف_بهشت زهرا

در ابتدای مراسم تشییع پیکر استاد ظریف، فاضل جمشیدی به ایراد سخن پرداخت و چنین گفت: واژۀ استاد برای هوشنگ ظریف کوچک است، شریف‌ترین هنرمند ایران‌زمین از میان ما رفت. خانوادۀ ایشان با آبرو زندگی کرده و به تمام ایرانیان خدمت کردند. هوشنگ ظریف افتخار ماست و ما با غم زیبایش زندگی می‌کنیم و قرن‌ها فرزندان‌مان نغمه‌های تار او را خواهند شنید. تقریباً چهارده روز پیش با همسر استاد هماهنگ کردیم و به اتفاق استاد عبدالوهاب شهیدی و استاد حسن ناهید و جناب ساکت و فرزندان آقای شهیدی و برخی از دوستان به دیدار استاد رفتیم. با وجودی که به استاد شهیدی گفتیم آسانسور نیست اما ایشان با هر سختی که بود به دیدار استاد رفتند. موقع خداحافظی ایشان گریه می‌کردند و می‌گفتند می‌خواهند پیش استاد ظریف بمانند.

در ادامه این مراسم حزن‌آلود حسین علیزاده نیز ضمن تسلیت به اهالی موسیقی و خانوادۀ مرحوم گفت: فرصت و شرایط سخنرانی نیست. اما روزی که مساعد و درخور باشد راجع به هوشنگ ظریف صحبت خواهم کرد. تمام عمری که او در هنر موسیقی ایران سپری کرد، قبل از اینکه خودِ موسیقی مطرح باشد الگوی بسیار عزیزی برای ما بچه‌های هنرستان بود و شاید به جرأت باید گفت که شیفتگی ما به موسیقی به‌خاطر وجود شخصیت ظریف بود و شاگردانی که ایشان تربیت کردند، که جزو برجستگان موسیقی هستند، به خاطر همان شیفتگی است، به خاطر شخصیت نجیب و هنری استاد ظریف بود و واقعاً عشق را از سن پایین از استاد ظریف تجربه کردیم. هیچ‌وقت برای ظریف عزاداری نخواهیم کرد، زیرا هر زمان که اسمش را بر زبان می‌آوریم روح‌مان جلا پیدا می‌کند و شاد می‌شویم. یادش بخیر!

کیوان ساکت_در مراسم تشییع پیکر استاد هوشنگ ظریف

سخنران دیگر این جمع کیوان ساکت بود که از شاگردان استاد ظریف است، وی با بیان سخنانی کوتاه به خواندن شعری بسنده کرد و به خانواده استاد تسلیت گفت: تنها می‌توانم بگویم؛ بگذار تا بگریم چون ابر در بهاران / کز سنگ ناله خیزد روز وداع یاران. برای خانم ایشان، پروین خانم صالحی و همه خانواده استاد ظریفِ بزرگ آرزوی شکیبایی دارم و همچنین برای مردم فرهیخته و فرهنگی ایران.

محمد دلنوازی از دیگر نوازندگان حاضر در بهشت زهرا نیز گفت: من هنوز مرگ ایشان را باور ندارم، استاد ظریف آنقدر برای ما بزرگ بودند که همان‌طور که استاد علیزاده فرمودند، عشق آقای ظریف ما را در این راه نگه داشت و اگر کسی شدیم و اگر کاری می‌توانیم انجام دهیم فقط و فقط عشق به آقای ظریف بود و سوای موسیقی راه و رسم زندگی به ما آموختند.

مراسم تشییع پیکر استاد هوشنگ ظریف_قطعه هنرمندان بهشت زهرا

مینا افتاده هم که از همکاران استاد ظریف بوده به خانواده ظریف با این توصیفات تسلیت گفت: من علاوه بر این‌که با آقای ظریف در گروه‌های موسیقی همکار بودم، در هنرستان موسیقی از ایشان چیزها آموختم؛ متانت و بردباری‌ای که همیشه در کلاس‌ها داشتند و همیشه جای ایشان در هنرستان خالی است و امیدوارم شاگردان ایشان بتوانند جایگزین خوبی برای ایشان باشند.

و اما از دیگر سخنرانان این مجلس تشییع می توان به علی ثابت‌نیا، محمد الهیاری، حمیدرضا نوربخش، شهرام صارمی، جهانشاه صارمی، علی بوستان، سیاوش برهانی، فروغ بهمن‌پور، نادر فولادی‌نسب، مهدی متین‌رضا و برخی از شاگردان و نزدیکان استاد اشاره کرد.

video_watermark1583806974334

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?