موسیقی فارس_ملیکا انصاری: دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران با حضور در لایو اینستاگرامی احسان علیخانی(مجری صدا و سیما) برخی شایعات پیرامون داروهای داخلی را کذب محض خواند.

شب گذشته برنامه ساز و مجری عصر جدید ، احسان علیخانی ، طبق اعلامی از قبل در صفحه اینستاگرام خود به گفتگوی زنده با طرفداران خود نشست. شرایط ساخت و پخش برنامه های ماه عسل و عصر جدید از مهم ترین سوالات هواداران از وی بود و علیخانی دلیل ساخته نشدن ماه عسل مانند ادوار گذشته را سنگین بودن پروژه عصر جدید دانست. وی همچنین نوید پخش قسمت های جدید عصر جدید را از روز عید فطر به بعد داد.

حضور دکتر سعید نمکی در لایو احسان علیخانی

علیخانی پس از دقایقی دکتر علیرضا وهاب زاده (مشاور وزیر بهداشت ) را به لایو خود اضافه کرد تا در مورد کرونا و مسائل مرتبط با آن صحبتی کوتاه داشته باشد که متوجه شد وهاب زاده به همراه چند مسئول از جمله وزیر بهداشت هنوز در اداره مشغول رسیدگی به امور هستند. احسان علیخانی فرصت را مغتنم شمرده و درخواست گفتگوی غیرمنتظره با وزیر را مطرح کرد. البته دکتر نمکی با استقبال از دعوت علیخانی، حدود یک ساعت با او به گفتگو نشست.
پرسش آغازین علیخانی ، زمان به پایان رسیدن دوران بحران کرونا بود که وزیر در جواب گفت:«این ویروس با باقی ویروس های هم خانواده اش مثل سارس متفاوت است و باید چهار الی شش ماه بگذرد تا بتوانیم روند ویروس کرونا را بررسی کنیم.»
چالشی ترین سوال این مجری و برنامه ساز صدا و سیما در مورد صحت آمار اعلام شده در ارتباط با میزان مرگ و میر و مبتلایان به ویروس کرونا بود که دکتر نمکی با قاطعیت پاسخ داد :« آمار اعلام شده توسط ما، بسیار دقیق و بدون خطا است؛ گواه این حرف هم تخت های خالی در بیمارستان هاست و هیچ کس وجود ندارد که بگوید بیمارستانی من را پذیرش نکرد. ما نسبت به باقی کشورهای پیشرفته دنیا از وضعیت نسبتاً خوبی برخوردار هستیم و با وجود تحریم‌ها و سختی های موجود ، سعی بر کنترل شرایط داریم.»
در پایان نیز علیخانی با کنایه به برخی توصیه های عجیب و غیرمعقول پخش شده در فضای مجازی مثل مصرف و یا تزریق الکل، از شرایط تولید واکسن در ایران پرسید که نمکی ضمن اشاره به این مساله که؛ هنوز واکسن و دارویی برای این بیماری کشف نشده، روند تحقیقاتی در ایران را امیدوار کننده توصیف کرد. همچنین دکتر نمکی گلایه ای از برخی مردم بابت استفاده نکردن از داروهای تولید داخل داشت، وی در همین ارتباط گفت :«‌خدا را گواه می‌گیرم که خودم و خانواده ام از داروهای تولید داخل مصرف می‌کنیم چرا که اگر شرایط لازم و کافی را نداشتند آنها را وارد بازار نمی کردیم. هنوز برخی از دکتر ها به داروهای تولید داخل اطمینان ندارند و برخی دیگر شبکه ای هستند که داروهای تحریمی را برای مریضان صعب العلاج تجویز میکنند با وجود داشتن نمونه ی با کیفیت داخلی. نسخه نویسان و نسخه پیچان این دارو ها مشخص هستند و متاسفانه مردم را دچار مشکل کرده‌اند؛ وگرنه ما در ایران مشکل تولید و تامین دارو نداریم.»

بخشی از لایو دکتر نمکی با احسان علیخانی را تماشا کنید؛

341723_174

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?