عبدالحسین مختاباد طی گفت‌وگویی به اجراهای خود در حوزه کنسرت‌های موسیقی اشاره و اظهار کرد: هفته گذشته دو اجرا در سالن برج میلاد داشته و با استقبال خوبی از مردم مواجه شده است.

وی افزود: آخرین اثر بنده به نام “سیاه مشق” نیز تابستان امسال ارائه شده و قرار است تابستان آینده توری به آمریکای شمالی داشته و به اجرای برنامه در کشورهای کانادا و آمریکا بپردازم.

این نوازنده موسیقی سنتی کشور با اشاره به اینکه وضعیت موسیقی کشور مطلوب نبوده چرا که تعداد مخالفان این هنر افزایش یافته است، تصریح کرد: این روند رو به تزاید بدون دلیل منطقی شیوع یافته و متاسفانه آرام آرام دامنگیر موسیقی سنتی کشور را نیز گرفته است.

وی با بیان این تعبیر که وضعیت اجراهای موسیقی در شهرستان‌های کشور لغزان و نیمه ابری است، افزود: وضعیت اقتصاد موسیقی در مناطق کشور مطلوب نیست.

مختاباد با اشاره به اینکه لغو کنسرت‌های موسیقی در استان‌ها نیز به سمت کنسرت‌های سنتی نیز هدایت یافته است، افزود: متاسفانه موسیقی مانند ورزش به سمت سیاسی شدن رفته که آفتی برای هنر فاخر ایران خواهد بود.

وی با بیان اینکه عده‌ای قصد دارند با توسل به سیاسی کردن هنر به اهداف جناحی خود دست یابند، گفت: امیدواریم دولت بتواند نسبت به ساماندهی فعالیت‌های موسیقی در کشور اقدام کند.

عبدالحسین مختاباد، خواننده موسیقی سنتی اهل روستای امره شهرستان ساری بوده که به منظور شرکت در هفتمین سالگرد مرحوم علی کردان وزیر فقید کشور به ساری سفر کرده بود.

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account