موسیقی فارس-امیرحسین جوادی- امیرحسین نوشالی از خوانندگان پاپی است که سالهاست در عرصه موسیقی فعالیت دارد و از هشت سالگی آواز را با تلاوت قرآن در دبستان آغاز کرده است. متولد 1360 در رشت است، کارشناس داروست و تحصیلات آکادمیکش ارتباطی به موسیقی ندارد. او همچنین با رضا صادقی ، سعید عرب  و مهدی مدرس همکاری داشته است.

 

نوشالی اخیرا جدیدترین آهنگ خود را در قالب یک تک آهنگ در سبک پاپ منتشر و روانه بازار موسیقی کشور کرد.

 

با وی گپی کوتاه زده ایم:

 

جدیدترین قطعه ای که از شما منتشر شد به نظر متفاوت می آید، این تفاوت بر چه اساس اتفاق افتاد؟

 

بعداز مدتها احساس کردم باید تغییراتی در کارهایم لحاظ می شد. این تغییرات اما تم اصلی کارهایم را تغییر نداد و در واقع من در ادامه و راستای همان کارهای قبلی ام فعالیت کردم و آهنگم را منتشر کردم. به نوعی امضای مت پای تمام کارهایم هست.

 

مشخصات و عمده ویژگی های این آهنگ چیست؟

 

«رنگ موهات» عنوان این آهنگ است که آهنگسازی و تنظیم آن توسط انوشیروان تقوی انجام شده است.

 

این قطعه در واقع قطعه ای در سبک پاپ است که ترانه آن را نرگس جعفری سروده است و مسعود همایونی به عنوان نوازنده گیتار الکتریک  در آن حضور دارد. میکس و مسترینگ آن را نیز انوشیروان تقوی انجام داده است.هچنین بابک یوسفی نیز نوازنده کلارینت این قطعه است.

 

در راستای خوانندگی تعلیماتی هم دیده اید؟

 

بله خوشبختانه سعادت این را داشته ام که شاگرد بزرگانی همچون استاد پوررضا و بعدها استاد محمدنوری باشم. همچنین در زمینه گیتار نزد سهراب فلک انگیزآموزش دیده ام. با این تعلیمات توانستم در سال 1389 آلبوم «نشونه» را با تنظیم اسپندازمذ الهی و به کمک خانواده تجویدی و آوای شباهنگ روانه بازار موسقی کشور کنم.

 

 

 

اما گویا پیش از این نیز آلبومهایی را منتشر کرده بودید!

 

بله! آلبوم «دیگه برای داشتنت دیرشده» را در سال  1378 روانه بازار موسیقی کردم و سپس به گروه «پارند» ملحق شدم. «این از دوست داشتنت»،«دختر شهر قصه مون»، «سایه روشن»، «مرد تنها»، «دیر شده»، «بی تو»، «تو فرشته» محصول این دوران است. اما بعدها بنا به دلایلی از این گروه جدا شدم. در سال 93 نیز آلبوم دیگری منتشر کرده و به بازار موسیقی عرضه کردم.

 

 

 

چه کارهای دیگری آماده انتشار دارید؟

 

کارهای بسیاری در زمینه موسیقی انجام دادم و در حال حاضر آماده انتشار هستند. من تا به امروز بیش از صد ترانه خوانده ام و برای تک تک آنها زحمت کشیده ام. از این میان 30 قطعه را انوش تقوی تنظیم کرده است. اگر مدتی از فضای موسیقی دور باشم دلیلی بر کم کاری و یا ترک موسیقی از جانب من نیست.

 

اگر بخواهید خود را معرفی کنید چگونه این کار را می کنید؟

 

من فرزند غلامرضا نوشالی و آذر پوشیده نامجو هستم. دوخواهر به نام ندا و آیدا دارم. متولد گیلانم و درشهر رشت زندگی می کنم. متولد سال شصت هستم ، همسرم ریحانه برنو است و دو فرزند به نامهای ارم و امیرسامان داریم و خوشبختیم.

 

جریان اتفاقات اخیر در برف و بارندگی گیلان چه بود که سروصدا کرد؟

 

مردم به من لطف دارند و من ا از معتمدان خود می دانند. مردم مراکز حادثه دیده را به من معرفی می کردند و توسط من به مسولان اطلاع و کمک رسانی می شد.

 

 

 

چرا با این همه مشغله قبول کردید چنین فعالیتی داشته باشید؟

 

هر کسی عاشق زادگاه خودش است و واکنش به مسائل پیرامون استان  محل تولدش حق طبیعی اوست، چه هنرمند باشد و چه شاغل د هر شغل دیگر!

 

هر چند بعضی از دوستان از صحبتهای من ناراحت شدند ولی  اگر دایرکت من را چک میکردند، می دیدند که مادری با یک بچه داخل خانه حبس شده گیر کرده. منت می کرد که همسرم راننده اداره راه است و نوزاد دارد و … هیچی نیست…نه برق نه آب و وسایل مورد نیاز و…..خیلی پیام های دیگر …شماهم بودید از کوره در می رفتید…ولی با تمام این صحبتها من مشکلات موجود در استان را فقط مربوط به مسئولان خود استان نمیدانم…من به خاطر موسیقی باید در تهران باشم و در هنگام بارش برف هم در استان تهران بودم.

 

چطور می شود آنقدر امکانات به یک شهر داده شود که کوچکترین برفی روی زمین نماند؟ ولی در استانهای دیگر بودجه و ماشین آلات هم تعلق نگیرد؟ و در هنگام بحران ستاد تشکیل شده با دست خالی و ارگان…

 

من به خاطر موسیقی حرفه ای مجبورم برای کار موسیقی در تهران باشم اما محل زندگی من شهر رشت است.هنگام بارش برف شهر تهران ، بنده در شبکه جام جم بودم و می دیدم آماده باش در چه حدی است و امکانات راهداری بی نظیراست.

 

 آرزوی سلامتی و همینطوی توفیق خدمت برای اعضای شورای شهر رشت دارم و تاکید می کنم ما هنوز در روستاها و مناطق دور گیلان دچار مشکل هستیم و خواهش می کنم رسیدگی شود.مردم ایران لایق بهترینها هستند.خداوند همه ما را زیر سایه پرچم ایران اسلامی سالم و سلامت نگه دارد.

 

به هر حال همه تلاششان را کردند. در این مدت دیدم و شنیدم خیلی از دوستانم‌که شبانه روز در کف خیابان زحمت می کشیدند چه در شهرداری ها و چه شورای شهرها گاهی از بنده دلخور و گاها واکنش هم نشان دادند. ولی این را خوب می دانم همه ما قلبا باهم و عاشق مردم هستیم و هدف رضایت و آسایش مردم است. از همین جا به همه آنها خسته نباشید می گویم! یاعلی…

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?