موسیقی فارس_سهند اینانلو: پیکر استاد فضل‌‌الله اویسی، موزیسین و روشنفکر بنام ایرانی دیروز در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

روز گذشته مراسم تشییع پیکر استاد بلامنازع موسیقی ایرانی، مرحوم فضل‌الله اویسی در قطعه هنرمندان برگزار شد. استاد اویسی متولد سال ۱۳۰۲ در تهران (محله چاله میدان) بود و از همان اوایل کودکی فعالیت در زمینه موسیقی را آغاز کرد.وی در محضر اساتیدی چون حسن خان لحنی(حسن قصاب)، حسین طاهرزاده، ابراهیم خان منصوری، شاپور نیاکان، ابراهیم سرخوش و … تلمذ کرده است. اویسی با ارکسترهای مختلفی همکاری نموده و مهمترین شاخصه وی آشنایی کاملش با آواز ایرانی بود و دشتی خوانی های او زبانزد عام و خاص بود. اما هنر این استاد فقید تنها به موسیقی محدود نمی‌شد، بلکه در زمینه شعر نیز ید طولایی داشت. از آثار مهم وی می توان به کتاب‌های «گلبانگ اویسی»، «هفت شهرعشق» ،«نفایس اویسی» و «گنج بی رنج» اشاره کرد.
متاسفانه پیمانه عمر این هنرمند بزرگ در روز دوم اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ و در سن ۹۷ سالگی به سر آمد. استاد فضل‌الله اویسی که دور روز قبل و به دلیل کهولت سن چشم از جهان فرو بست، روز گذشته با بدرقه خویشان و علاقه‌مندانش مسافر ابدی خاک شد.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?