پیکلاویه (Piclavier)

پیکلاویه

پیکلاویه (به انگلیسی Piclavier  ) یک گروه موسیقی راک ایرانی است که در سال ۱۳۹۳ به طور رسمی فعالیتش را در ایران آغاز کرد و تاکنون چند کنسرت با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار کرده است. در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تنها سه سبک پاپ، کلاسیک و سنتی به رسمیت شناخته می‌شوند و اگر گروهی در سبک‌های دیگر مانند راک، متال، جز و… مجوز فعالیت بگیرد، زیر شاخهٔ یکی از سه سبک خواهد بود. اما پیکلاویه اولین گروه موسیقی است که توانسته تحت سبک راک مجوز فعالیت بگیرد و کنسرت برگزار کند.

نام گروه

نام گروه از ترکیب دو واژهٔ «پیک» (پیک یا مضراب گیتار) و «کلاویه» (شستی ارگ و پیانو) گرفته شده است.

آهنگ‌های گروه

تمام آهنگ‌های پیکلاویه به زبان انگلیسی و فرانسه هستند و تاکنون سه تک آهنگ به نام Embellish ،Rose و The Fairest را به صورت رسمی منتشر شده است. از سایر آهنگ‌های گروه می‌توان به مواردی که در ادامه آمده اشاره کرد. آهنگی که angels will rise نام دارد، در مخالفت با جنگ و ابراز همدردی با مردم جنگ زده ساخته شده است که موجب شد شبکهٔ Press TV ایران در یک اقدام کم سابقه، یک گزارش تصویری از این کنسرت راک و این آهنگ پخش کند. اولین آلبوم رسمی این گروه هم جهت انتشار مراحل اخذ مجوز را طی می‌کند. نام سایر آهنگ ها:

 

Angels will rise، Colors to the night، Imperfect، I am a painter، Les Sings De La Vie، Pres De Toi، Where the sidewalk ends، The life، Hey

لغو کنسرت

به دنبال لغو سریالی کنسرت‌های مجوزدار موسیقی در دولت روحانی توسط تندروها و برخی مراجع رسمی کشور، کنسرت این گروه هم که قرار بود در تاریخ ۸ اسفند ۱۳۹۳ در برج آزادی تهران برگزار شود، به دلایل نامعلوم لغو شد.

اعضای گروه

مهران مختارپور: خواننده، نوازندهٔ گیتار الکتریک و آکوستیک

مهیار صالحی نیا: نوازندهٔ گیتار الکتریک

شایان کریمی: نوازندهٔ کیبرد

مصطفی بهرمان: نوازندهٔ درامز

 

رضا غلامی: نوازنده ی گیتار بیس (به عنوان نوازنده ی همراه و نه عضو اصلی گروه)

پیکلاویه (Piclavier)

پیکلاویه (Piclavier)

2 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?