موسیقی فارس: بنیاد رودکی در اقدامی جالب تالار حافظ را موقتا به کارگاهی خیریه برای تولید ماسک تبدیل کرده است.

کارگاه خیریه تولید ماسک “بنیاد رودکی”_تالارحافظ

پس از آغاز مرحله دوم از قرنطینه کرونا که به “طرح فاصله گذاری هوشمند” معروف شده و با افزایش نیاز جامعه به ماسک، اینبار بنیاد رودکی دست به کار شده و تالار حافظ را که یکی از مهمترین سالن‌های این مجموعه فرهنگی هنری است را به محلی برای تولید ماسک خیریه تبدیل کرده است. در شرایطی که احتمال موفقیت “طرح فاصله گذاری هوشمند” با شبهات زیادی روبرو است، به نظر می رسد چاره ای جز سازماندهی چنین اقداماتی (البته در مقیاسی بسیار گسترده تر) پیش روی دولت و مردم ایران نباشد.
طبق گفته روابط عمومی بنیاد روکی؛ سالن حافظ با رعایت پروتکل‌های ضدعفونی اماکن، آماده استقرار نیروهای داوطلب گردیده تا جامعه هنری ایران نیز همچنان در سنگرهای مختلف همیار و همراه مردم خود باشد.
البته باید خاطر نشان کرد پیش از این هم اهالی تئاتر اقدامات موثری را در راستای کمک‌رسانی به کادر درمانی کشور صورت داده بودند و حالا نیز با ورود بنیاد رودکی می‌توان گفت جامعه موسیقی نیز دست به کار شده است اما کماکان حرکتی مشخص و تاثیرگذار از سینماگران ایرانی دیده نمی‌شود. این در حالی است که سرمایه در گردش سینما در برابر تئاتر و موسیقی ابداُ قابل مقایسه نیست اما هنرمندان این دو حوزه(تئاتر و موسیقی) همچنان در همراهی با ملت ایران پیشتاز هستند.

video_watermark1586690873176

گفتنی است فعالیت این مجموعه در قالب پویشی خیرخواهانه و با شعار؛ «با همدلی در برابر هجوم کرونا پیروزیم» آغاز گردیده است. مدیریت این پویش بر عهده حمید شریف زاده( کارگردان و بازیگر تئاتر) می‌باشد و جمعی از کارکنان بنیاد رودکی با همراهی داوطلبانه برخی هنرمندان در این کارگاه مشغول به فعالیت هستند. البته گفته شده یک گروه نظارتی نیز از وزارت بهداشت و درمان در طی مراحل تولید این کارگاه، در محل تالار حافظ مستقر شده تا ناظر رعایت تمامی اصول بهداشتی باشد.
لازم به ذکر است تولیدات این مجموعه، پس از انجام اقدامات ضدعفونی و استریلیزاسیون، به صورت رایگان در اختیار کادر درمانی کشور و همچنین مناطق محروم قرار می‌گیرد.

اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?