The Ways سر زبان‌ها افتاد. هنرمندی که پس از سال‌ها فعالیت در عرصه موسیقی، سال گذشته با انتشار آلبوم «با قرص‌" />

کاوه آفاق در اولین روز از جشنواره موسیقی فجر، در بخش تلفیقی این رویداد فرهنگی در برج آزادی به اجرای موسیقی پرداخت.

نام کاوه آفاق با انتشار قطعه «شال» و فعالیتش در گروه The Ways سر زبان‌ها افتاد. هنرمندی که پس از سال‌ها فعالیت در عرصه موسیقی، سال گذشته با انتشار آلبوم «با قرص‌ها می‌رقصد» توانست مجوز فعالیت رسمی را دریافت و اولین اجرای زنده خود را مرداد سال جاری در برج میلاد برگزار کند.

آفاق که برای دومین‌بار در قالب یک خواننده مجاز روی صحنه می‌رفت، در این کنسرت قطعاتی از آلبوم «با قرص‌ها می‌رقصد»، برخی از تک‌آهنگ‌های پرطرفدارش و دو اثر از آلبوم «استرس» که چند سال پیش تحت لیبل گروه موسیقی The Ways به صورت غیررسمی منتشر شد را اجرا کرد. هرچند که در ابتدای برنامه با اتفاقاتی نظیر افتادن گیتار آفاق روی زمین به دلیل کم‌توجهی این خواننده و آسیب دیدن گیتارش که باعث شد نتواند از سازش در ادامه برنامه استفاده کند و به گفته خودش باعث شد اتفاقاتی که قصد داشت با گیتارش رقم بزند تحت الشعاع قرار بگیرد یا افتادن استیک از دست درامر در انتهای یکی از قطعات و پایه میکروفونی که آن هم نزدیک بود به سرنوشت گیتار آفاق دچار شود، به نظر می‌رسید همه چیز تحت کنترل گروه نیست اما رفته‌رفته با ادامه پیدا کردن اجرا، کاوه آفاق توانست جو سالن را تحت کنترل خود درآورد و با اکت‌هایش که می‌توان گفت منحصر به خودش و دور از اتفاقات معمول و بعضاً تکراری کنسرت‌های موسیقی است، کنسرت را پیش ببرد.

کاوه آفاق در تازه‌ترین اجرای خود در اعتراض به یکی از مخاطبان که او را به دلیل فرم خاص عینکش، «جان لنون» خطاب کرد، سخنان عجیبی درباره این هنرمند پیش‌رو به زبان آورد. او در سخنانی صریح گفت: «یک انگلیسی بند پوتین من هم نمی‌شود! جان لنون انسان بزرگی است اما هیچ‌گاه اسطوره من نبوده است. اگر من هم در آن دهه، در مهد موسیقی و با آن همه امکانات به دنیا می‌آمدم، آن زمان از جان لنون هم بهتر بودم.»

این خواننده در پایان صحبت‌هایش با ابراز تأسف از مردمانی که یک عینک را دلیل بر تقلید هنرمندانشان از دیگر موزیسین‌ها می‌دانند، خود را یک ایرانی مقید خواند و گفت: «نژادپرست نیستم اما حالم از انگلیسی‌ها بهم می‌خورد.»

آرمان مهربان (سرپرست گروه، نوازنده کیبورد و آکاردئون)، پیام زمانی (درامز)، شهاب آفاقی (گیتار)، مهرداد حامدی (گیتارباس)، آندره خاچیکیان (گیتار الکتریک) و یزدان آهی اعضای ارکستر این خواننده را تشکیل می‌دادند.

به درخواست هواداران، این خواننده در انتهای برنامه با اجرای دو قطعه به عنوان بیز، کنسرت خود را به پایان رساند.

کاوه آفاق در بخش تلفیقی جشنواره موسیقی فجر روی رفت1 کاوه آفاق در بخش تلفیقی جشنواره موسیقی فجر روی رفت2

0 نظر

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما

Sending

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

Create Account