موسیقی فارس- مهران مهرگانی: روز جهانی صدا ، رویدادی است که هرساله در روز ۱۶ آوریل یا ۲۷ فروردین طی مراسم مختلف در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود.

هدف از نامگذاری یک روز خاص در تقویم جهانی به نام روز صدا، نشان دادن اهمیت صدا در زندگی روزمره مردم است. صدا می‌تواند همچون اثرانگشت که نشان دهنده هویت هر فردی است، شخصیت وی را نمایان کند.

به گزارش موسیقی فارس ، اولین بار در سال ۲۰۰۲ در طی پیشنهادی که از طریق پروفسور ماریو آندره آ به جهانیان داده شد، مقرر شد که هرساله این مراسم برگزار شود تا سبب آگاهی بخشی عموم مردم برای لزوم مراقبت از صدا، پیشگیری از بروز مشکل برای صدا، و بازسازی بیماری های مرتبط با صدا شود و همچنین یکی دیگر از اهداف نامگذاری این روز، تذکر به افرادی است که از صدای خود در حوزه هنر – گویندگی، صداپیشگی، خوانندگی – استفاده می کنند و باید نکاتی را درخصوص مراقبت صحیح از صدا و شیوه های مناسب تمرین و تقویت صدا بیاموزند

امسال باوجود ویروس کرونا، تمام جهان دستخوش تغیرات عمده ای شد و سبب شد که میلیون ها آدم، روزهای زیادی را در خانه باشند و آزادی و لذت ها را از ما سلب کند اما در این میان صدا با وجود شبکه های اجتماعی در امان مانده است. دانشجویان با اسکایپ به برنامه درسی خودشان ادامه میدهند، گروهای کر و نوازندگان از طریق برنامه زوم در امنیت سلامتی کامل و دور از استرس با یکدیگر تمرین میکنند و همچنین خوانندگان به اجراهایی در مقابل صندلی های خالی در صفحات اینترنتی میپردازند

در آخر صداست که از هر شخص به یادگار میماند و وظیفه هر شخص مراقبت از این جواهر گرانبها است تا همچون هزاران نفر که بر اثر سرطان و بیماری از بین میروند در امان باشند.

منبع: اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?