گروه تندر با کلام فارسی مخاطبانش را غافلگیر کرد

اجرای شب گذشته گروه تندر غوغا کرد

شب گذشته گروه تندر با یک سورپرایز در سالن برج آزادی روی صحنه رفت و به این ترتیب با اجرای قطعه‌ای از آلبوم سوم که کلام آن فارسی بود، از رویه جدید خود رونمایی کرد.

چهار سال است که گروه تندر برای طرفدارانش موسیقی اجرا می‌کند؛ آن هم در حالیکه این روزها مشغول کار روی سومین آلبوم خود است ولی تا این لحظه هنوز هیچ آلبومی منتشر نکرده و با این حال کنسرت‌هایش همچنان خوب می‌فروشد؛ البته باید این را هم اضافه کرد که کلام این گروه انگلیسی است و طبیعتاً (با توجه به مخاطبان کلام محور ایرانی) جذب مخاطب نسبت به دیگر گروه‌ها، برایش دشوارتر بوده است. اما با این حال مخاطبان پر و پا قرص خود را دارد و با فاصله‌هایی نسبتاً معقول روی صحنه می‌رود.

فعالیت ها

«تندر» که حالا وارد نهمین سال فعالیت خود شده، کارش را با بازنوازی از بزرگان کانتری و راک دنیا آغاز و کم‌کم آثار اورجینال را در گروه پررنگ‌تر کرد. این گروه که در این سال‌ها همیشه با کلام انگلیسی فعالیت می‌کرد، در آلبوم سوم خود به سمت شعرهای فارسی رفته و به این ترتیب با اجرای یکی از قطعات این آلبوم در انتهای برنامه، مخاطبانش را غافلگیر کرد. این گروه در برخی از آثار انگلیسی خود، از داستان‌ها و اشعار بزرگان ادبیات فارسی الهام می‌گیرد اما آنها برای قطعه فارسی‌شان، ترجیح داده بودند به جای اینکه مانند اکثر گروه‌های راک فارسی، سراغ اشعار بزرگان ادبیات کلاسیک بروند (که هنوز استفاده از این اشعار محل مناقشه است) خودشان کلام را بگویند و با ترکیب آن با موسیقی دهه هشتاد میلادی، اتفاق متفاوت‌تری را رقم بزنند.

در این سال‌ها، تکرار شدن کنسرت‌های راک در برج آزادی باعث شده، صدابردار این سالن یعنی بهروز منزه (که از صدابرداران قدیمی و باتجربه است) تجربیات ارزشمندی کسب کند و هر بار صدای بهتری را به گوش مخاطب برساند. البته در این اجرا آیدین الفت (که نامی شناخته شده در زمینه طراحی و مهندسی صدا در تئاتر است) که سال گذشته اولین کنسرت با صدابرداری و جلوه‌های صوتی فراگیر (ساراند) در ایران را با همین گروه روی صحنه برد، در این اجرا هم ناظر صدا بود و تمام این اتفاقات باعث شد صدای سازها مخصوصاً صدای درامز به خوبی شنیده شود.

در این کنسرت 14 قطعه اجرا شد که پنج قطعه از آن با نام‌های Neither You Nor، Ignoble One، We Sold it، Bootlicker و بزن ساز، برای اولین‌بار اجرا شدند.

نوازندگان

اعضای گروه «تندر» را در این اجرا، اردوان انزابی‌پور (گیتار الکتریک)، بیتا صادقی (گیتار الکتریک)، محمد برزیده (گیتار الکتریک)، آیدین انزابی‌پور (درامز) و کاوه وزیری (گیتارباس) تشکیل می‌دادند.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?