موسیقی فارس: حسین علیشاپور خواننده موسیقی ایرانی و گروه تیام است که در سومین شب کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی به هنرنمایی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، در سومین شب اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی، شامگاه شنبه ۱۸ مردادماه، گروه تیام در تالار رودکی به اجرای کنسرت پرداخت.

اولین بخش اجرای این کنسرت به پیش‌درآمد اختصاص داشت که اعضای گروه تیام قبل از درآمد آواز بیات اصفهان، به اجرای آن پرداختند.

سپس حسین علیشاپور خواننده موسیقی اصیل ایرانی تصنیف “سر عشق” با شعری از سعدی را خواند که این تصنیف یکی از تصنیف‌های قدیمی موسیقی ایرانی است.

قطعه چهارمضراب و ساز و آواز “مرا به هیچ بدادی” نیز از دیگر قطعاتی بودند که گروه موسیقی تیام اجرا کرد.

بخش اصلی این کنسرت، آواز بود که علیشاپور به‌خوبی آن را اجرا کرد. قطعاتی که در این کنسرت اجرا شدند در آواز بیات اصفهان بود.

حسین علیشاپور (خواننده)، هادی منتظری (نوازنده کمانچه)، کاوه شفیعی (نوازنده سنتور) و محمدرضا شرایلی (نوازنده تنبک) اعضای گروه تیام را در این کنسرت آنلاین تشکیل دادند.

اولین دوره کنسرت آنلاین موسیقی دستگاهی از 16 تا 20 مردادماه با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد رودکی هر شب ساعت ۲۱ در تلویزیون تعاملی تیوا به‌صورت رایگان پخش می‌شود.

امروز یکشنبه ۱۹ مردادماه گروه نقش متشکل از امیر شریفی، مهدی امامی، محمد عشقی، المیرا مردانه، مرجان مهربان، سهیل اله دادیان روی صحنه خواهند رفت.

 


0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?