موسیقی فارس_سهند اینانلو: جلسه تمرین گروه موسیقی “مینو سپهر” در هفته ای که گذشت با سرپرستی برادران مینو سپهر برگزار شد. این گروه درصدد آمادگی جهت برگزاری کنسرتی در ماه آینده است.

تمرین گروه “مینوسپهر”

گروه “مینوسپهر” قرار است روز ۱۵ اسفند ۱۳۹۸، در محل تالار اندیشه حوزه هنری و با تهیه کنندگی مجید فلاح‌پور به روی صحنه برود. این گروه که ترکیبی از قطعات فاخر ایرانی و خارجی را در رپرتوار خود دارد با همکاری علی مینوسپهر و امیر مینوسپهر مراحل آمادگی را سپری می‌کند.

امیر مینوسپهر

علی مینوسپهر

همان طور که گفته شد سبک اجرای “مینوسپهر” به لحاظ کیفی بسیار فراتر از آن چیزی است که این روزها در مارکت موسیقی ایران می‌شنویم. با توجه به اجرای تمرینی ارکستر باید گفت؛ تسلط خواننده گروه (علی مینوسپهر) بر قطعات ایتالیایی و انگلیسی ستودنی است. حجم بالای صدای علی مینوسپهر مخاطب را به یاد خواننده های حرفه ای اپرا می اندازد. اما به هیچ وجه از شنیدن قطعات این گروه خسته نخواهید شد چرا که انتخاب قطعات با هوشمندی صورت گرفته و ترکیبی دلنشین از آهنگ های خاطره انگیز ایرانی و قطعاتی منسجم و شورانگیز از موسیقی خارجی مخاطب را جذب اجرای “مینوسپهر” می کند، البته لازم به ذکر است برخی اشعار ایرانی این رپرتوار، سروده علی مینوسپهر هستند. همچنین چیره دستی امیر مینوسپهر در آهنگسازی نیز باعث شده کیفیت مجموعه قطعاتی که برای کنسرت ۱۵ اسفند آماده می شوند بسیار بالا باشد. تنوع آثار نیز به حدی است که می تواند به خوبی مخاطبانی از طیف های مختلف را به خود جذب کند.
حضور مجید فلاح‌پور به عنوان تهیه کننده نیز یکی از برگ های برنده این کنسرت بشمار می آید، چرا که کارهایی از وی در سال جاری به روی صحنه رفته که به سختی می توان اجرایی متوسط را بین آن‌ها یافت. در سال۹۸ تقریبا تمام برنامه هایی که فلاح‌پور تهیه‌کنندگی اش را بر عهده داشته با استقبال بالایی از سوی مخاطبان روبرو شده است و اکثرا اجراهای موفقی بوده‌اند.

مجید فلاح‌پور در تمرین گروه “مینوسپهر”

حضور برادران مینوسپهر (با توجه به کارنامه موفقی که دارند) در کنار مجید فلاح‌پور و همچنین ارکستری جوان، هماهنگ و حرفه ای، نوید برگزاری کنسرتی با کیفیت و جذاب را به مخاطب می‌دهد.

لازم به ذکر است علاقه‌مندان به حضور در این کنسرت، می توانند هم‌اکنون از طریق سایت ایران کنسرت www.iranconcert.com اقدام به خرید بلیت نمایند.

در ادامه گزارش تصویری خبرنگار اختصاصی موسیقی فارس را از تمرین گروه “مینوسپهر” ببینید؛اختصاصی موسیقی فارس

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?