گروه کر پارسه

در جشنواره بين المللى گروه‌هاى كر در بارسلونا اسپانیا  که با حضور چهل و پنج گروه  از سراسر جهان برگزار شد و گروه کر «پارسه» مقام دوم را به خود اختصاص داد.

گروه كر پارسه به سرپرستى «طيب فقيه» در جشنواره بين المللى گروه‌هاى كر دنيا در بارسلونا اسپانيا صاحب ديپلم نقره گردید.

به نقل از مجله موسیقی گرامافون ، در اين مسابقات حامد فقيهى به عنوان خواننده تكخوان نوازنده دايره و تنظيم كننده , عليرضا گلشن به عنوان آهنگساز و تنظيم كننده وتكنوازى كمانچه به عهده «عباس سرافراز» گروه را همراهى نمودند.

 نكته جذاب اين گروه ميانگين سنى اعضای آن بود كه اكثریت نوجوان بودند و در يك دوره تمرينى شش ماهه زير نظر طيب فقيه پرورش يافتند.چهل و پنج گروه از بيست و هفت كشور از جمله نروژ ايتاليا اسپانيا روسيه و چين در این دوره از مسابقات شرکت کردند و این فستیوال از سوی بیش از 17 شبکه تلویزیونی اروپا پوشش داده شد به جزء رسانه های داخلی .

«طیب فقیه» پیش از آغاز این فستیوال درباره گروه کر «پارسه»بیان کرد: «گروه پارسه با ترکیبی از هنرمندان پیشکسوت و جوان در این رویداد مهم موسیقی جهان شرکت می کند. گروه پارسه را 40 هنرمند تشکیل می دهند و در اسپانیا قطعات موسیقی محلی شیراز را طنین انداز خواهند کرد. قطعات «سفر» و «عروسی» به آهنگسازی علیرضا گلشن و قطعه فولک «بارون بارونه» با تنظیم حامد فقیهی در اسپانیا اجرا می شود.»

این گزارش می افزاید، فستیوال «کاتا آلما» یکی از رویدادهای معتبر موسیقایی در کشور اسپانیاست و به نوعی ادامه مجموعه فستیوال های «اینترکولتو» محسوب می شود که اواخر مهر و اوایل آبان امسال به میزبانی کشور اسپانیا و در منطقه ای نزدیک شهر بارسلون برگزار می شود.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?