دومین «هفدانگ» منتشر شد

شماره دوم مجله صوتی موسیقی «هفدانگ» با پرونده ای با عنوان «نُت مرکب» که به بررسی ویژگی های «موسیقی تلفیقی» می پردازد، از طریق سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان» منتشر و در دسترس مخاطبین قرار گرفت.

در این شماره از مجله صوتی، امیر بهاری (منتقد و پژوهشگر موسیقی) و مسعود برزی (روزنامه نگار) به بررسی و بحث در مورد موسیقی تلفیقی در دهه های ۸۰ و ۹۰ شمسی پرداخته اند که در آن از آثار مختلف مثل «سیر» (مسعود شعاری و کریستف رضاعی) و «در سایه‌ باد» (مسعود شعاری)، «باراد» از (پویا محمودی)، «کنعان» (کریستف رضاعی) و گروه های موسیقی چون چارتار، پالت، بمرانی، دنگ شو، داماهی، کماکان و … صحبت کرده‌اند.

در پرونده این شماره از هفدانگ، پدرام درخشانی، طاها پارسا از گروه دنگ شو، امید نعمتی از گروه پالت و بهزاد عمرانی از گروه بمرانی هم در خصوص موضوع موسیقی تلفیقی اظهار نظر کرده‌اند.

هفدانگ در بخش «چهره ماه» به پاس تقدیر از فعالیت های «رامین صدیقی» در عرصه نشر و تهیه کنندگی موسیقی سراغ این چهره مطرح ایرانی رفته است. چندی پیش رامین صدیقی‌ (مدیر نشر موسیقی هرمس) به عنوان تهیه‌کننده برتر سال جهان از سوی وومکس (Womex) انتخاب شد. این اکسپو هرساله با محوریت موسیقی ملل، فعالان برتر عرصه‌های گوناگون خلق و انتشار آثار موسیقی را انتخاب کرده و طی مراسمی از آنها تقدیر می‌کند.

در بخش «آلبوم ماه» که به بررسی آلبوم «ماه و ماهی» می پردازد، گفتگویی با «حجت اشرف زاده» خواننده این آلبوم انجام شده است.

در بخش «شعرخوانی» نیز امید صباغ نو شاعر مطرح به شعرخوانی پرداخته است. «قرنِ راک» نام بخشی است که در این شماره از هفدانگ علیرضا تهرانی، ترانه سرا و آهنگساز به معرفی یک آهنگ شنیدنی از یک گروه راک پرداخته است.

شماره جدید مجله صوتی هفدانگ از طریق سایت های موسیقی ایرانیان، عصرایران، تیوال و بیپ تونز منتشر شده است. هفدانگ در پیش شماره خود که مهرماه منتشر شد به مناسبت زادروز محمد رضا شجریان به سراغ چهره های مطرح هنری رفته بود و در شماره نخست خود در آبان ماه به مناسبت ایام عزاداری ماه محرم، با عنوان «خوان غم» به بررسی موسیقی آیینی پرداخته بود.

شایان ذکر است که «هفدانگ» مجله‌ای صوتی درباره موسیقی امروز ایران و جهان است که به صورت ماهانه منتشر می شود و هر شماره شامل بخش هایی چون پرونده ویژه، آلبوم ماه، چهره ماه، کنسرت ماه، شعرخوانی و قرن راک است.

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?