27 دسامبر

1960

 در روز 27 دسامبر پس از بازگشتگروه بیتلز از هامبورگ آلمان،در شهر زادگاه خود لیورپول در انگلستان با Chas newby که هنوز در آلمان اقامت داشت و هرگز دوباره به گروه بازنگشت، اجرایی داشتند. این اجرا توجه زیادی به خود جلب کرد و مزه اولیه Beatlemania را به مخاطبان چشاند.

1967

لئونارد کوهن پس از پایه‌ریزی حرفه خود به عنوان یک شاعر و نویسنده، اولین آلبوم خود را منتشر کرد. این آلبوم در ابتدا به خوبی فروش نمی‌شود، رتبه شماره ۸۳ در جدول بیلبورد اوج گرفت، اما آهنگ و ترانه قدرتمند و ترانه در مسیرهای پر پوشش مانند و بسیار تاثیرگذار ” شد.

1980

چند هفته پس از قتل جان لنون آهنگ   “Just Like) Starting Over)” او به آهنگ شماره 1 در آمریکا تبدیل شد.

این ترانه در مورد با رابطه جان لنون با یوکو انو خوانده شده بود،و اینکه چقدر لنون آمادگی برای ترک کردن مسائل گذشته خود را داشت.

 

این اولین تک‌آهنگ در پنج سال بود که در ۲۷ اکتبر ۱۹۸۰ در آمریکا منتشر شدودقیقا در همان روزی که یک طرفدار به نام مارک دیوید چپمن یک تفنگ خریداری می‌کند. این ترانه در روز ۸ دسامبر در حال بالا رفتن از نمودار بود که چپمن از آن اسلحه برای شلیک به لنون استفاده می‌کند و این ستاره ۴۰ ساله را می‌کشد.

 

آهنگ های لنون موجب پخش امواج رادیویی می شود و پس از تیراندازی در فروشگاه ها فروش می کند. آهنگ “Starting over” در زمان انتشار به بالا از نمودار رفت و رتبه را در لیست به مدت پنج هفته حفظ کرد اما  گوش دادن به این آهنگ به عنوان جشن زندگی و یادآوری دردناک است که خیلی زود به پایان رسید.

 

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?