تور موسیقی جهانی آسمان نما

تور موسیقی جهانی آسمان نما

تور موسیقی جهانی آسمان نما پِلانِتاریوم  Planetarium گروه موسیقی بیژن نوروز Bijan Norouz Worldwide Music به زودی آغاز خواهد شد . این اثر موسیقی در نسخه صدای سوراند یا فراگیر دالبی دیجیتال با تصاویر آسمان نما با کیفیت 8k  اکران می شود. این تور موسیقی جهانی در چندین کشور اروپایی با بالاترین تکنولوژی های صدا و تصویر شروع به کار می کند و کلیه فرایند مهندسی این کار توسط گروه موسیقی بیژن نوروز انجام شده است. به زودی زمان اجرا این تور در ایران اعلام خواهد شد.

نسخه کامل این اثر نیز به صورت محصول آلبوم موسیقی تصویری در ایران و جهان بزودی عرضه می گردد.

آسمان ‌نما یا اخترسرا تالاری است که یا برای ارائه مباحث آموزشی درباره اخترشناسی و آسمان شب یا برای آموزش ناوبری فلکی استفاده می‌شود. همچنین در آن نمایی، از ستارگان و سیاره ‌ها و دیگر پدیده‌های آسمانی برای منظورهای آموزشی یا سرگرمی نمایش داده می‌شود. در زبان انگلیسی به آسمان‌نما پِلانِتاریوم Planetarium می‌گویند که ریشه در واژه لاتین پِلانِتاریوس Planetarius  به معنای سیاره است دارد.

معمولاً آسمان‌نما دارای گنبدی است که بینندگان در زیر آن می‌نشینند و تصویری از آسمان را که با پروژکتور مخصوصی بر سقف گنبد می‌افتد نگاه می‌کنند. برخی از رصدخانه‌ها و موزه‌های علوم و کاوشکده‌ها دارای آسمان‌نما هم هستند. آسمان‌نما بر دو نوع است، آنالوگ و دیجیتال. در نوع دیجیتال که امروزه بسیار رایج شده است، تصاویری واقعی و رنگی از آسمان را می توان نمایش داد و یا حتی می توان فیلم های آموزشی را روی سقف کروی آسمان نما پخش کرد.

 

0 Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?