کینگ رام خواننده، نوازنده و آهنگساز ایرانی در سبک راک پست پانک است

کینگ رام

کینگ رام خواننده، نوازنده و آهنگساز ایرانی در سبک راک پست پانک است. او کار خود را به عنوان خواننده اصلی در گروه هایپرنوا (Hypernova) در تهران شروع کرد و سپس در سال ۱۳۸۵ همراه با دیگر اعضای گروه هایپرنوا به نیویورک رفت و در آنجا همراه با این گروه به صورت حرفه‌ای به اجرای موسیقی پرداخت. او بعدها با نام هنری کینگ رام به طور مستقل به کار موسیقیایی خود ادامه داد.

زندگی

کینگ رام – با نام واقعی رامین در سال ۱۳۶۰ در بوشهر به دنیا آمد. او در کودکی همراه با خانواده به آمریکا رفت و تا ۱۰ سالگی در آنجا ماند. پس از چند سال به ایران بازگشت و در تهران ساکن شده و دوران دانش‌آموزی خود را در این شهر سپری کرد. او در سال ۷۷ بار دیگر ایران را ترک کرد و برای ادامه تحصیل به تورنتو و پس از آن به نیویورک رفت.

موسیقی

هایپر نوا

هایپرنوا به عنوان یک گروه راک زیرزمینی در سال ۲۰۰۰ توسط رام و کامی در تهران به وجود آمد.کینگ رام همراه گروه هایپرنوا به اجرای برنامه‌های بسیاری در آمریکای شمالی پرداختند. همچنین تک‌آهنگ این گروه در بازی «راک بند ۳» استفاده شد،و در فستیوال «روز پنگی» که با حمایت گروه TED برگزار می‌شد اجرای زنده‌ای را روی صحنه برد.این گروه در نیویورک با آهنگ «جهانی» (۲۰۰۸) و آلبوم‌های «درون هرج و مرج» (به انگلیسی: Through the Chaos) (۲۰۱۰) و «استراتژی خروج» (به انگلیسی: Exit Strategy) (۲۰۱۱) به شهرت رسیدند. در بیشتر کارهای این دو آلبوم از ترانه‌های انگلیسی استفاده شده است که سروده‌ٔ خود کینگ رام هستند.

کینگ رام

رام در پی موفقیت‌هایش به عنوان خواننده هایپرنوا تصمیم گرفت تا به طور مستقل به فعالیت موسیقی بپردازد.

او اولین آلبومش را با همکاری تارا آغداشلو و اسفند با نام آواز گرگ‌ها (به انگلیسی: Song of the Wolves) در سال ۲۰۱۱ منتشر کرد. آهنگ شکارچی (به انگلیسی: The Hunter) که اولین آهنگ او به زبان فارسی بود نام کینگ رام را بار دیگر در ایران به شهرت رساند. این آلبوم، آلبومی کاملاً شخصی و صادقانه بود که محتوای آن درباره عشق و فقدان بود. رام توانست افق‌های خوانندگی خودش را با خواندن به زبان مادری‌‌اش یعنی فارسی، گسترش دهد و این کار را با کمک شاعر ترانه‌‌هایش یعنی تارا آغداشلو انجام داد.

 

او آلبوم دوم خود را به نام کرکس (به انگلیسی: The Vulture) که به دو زبان فارسی و انگلیسی اجرا شده بود در سال ۲۰۱۴ منتشر نمود.

بازگشت به ایران

کینگ رام در سال ۲۰۱۴ پس از نزدیک به دو دهه بار دیگر به ایران بازگشت تا در کشور خودش به فعالیت بپردازد. او در تئاتری از سجاد افشاریان تعدادی از آهنگ‌های خود را برای اولین بار در ایران اجرا کرد.

1 Comment
  1. هيچکس 6 سال ago

    بسيار سپاسگذارم

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

Copyright amin abedi

ارتباط با ما

در سریع ترین زمان ممکن پاسخ شما را خواهیم داد

Sending

Log in with your credentials

Forgot your details?